کانال تلگرام معمار گلد
, , , ,

پاورپوینت رایگان بررسی اقلیم شهرضا + پیش نمایش اسلایدها و دانلود

اقلیم شهرضا

بررسی اقلیم شهر رضا

 

عرض سلام و ادب خدمت همه کاربران و همراهان گرامی وب سایت معمار گلد ؛
در این بخش مفتخریم پروژه بررسی اقلیم شهرستان شهرضا را به شما تقدیم کنیم:

بررسی اقلیم شهرضا

—شهرستان شهرضا در تقسیمات کشوری در ناحیه خشک و سرد قرار دارد.

شهرضا منطقه‌اي است كه تقريباً اطراف آن را كوهستان فرا گرفته و به علت محدود بودن به نواحي كوهستاني در غرب و جنوب و از طرف ديگر به نواحي پست كويري درشمال شرقي در بيشتر اوقات نسيم ملايم با بادهاي شديد مي وزد.
مقدار بارندگي آن ناچيز و جزء مناطق خشك كشوراست.
شهرستان شهرضا بر اساس تقسيم بندی اقليمی دومارتن در ناحيه خشک سرد قرار می گيرد و بر اساس بررسي هاي آماري بلندمدت (۲۰۰۵-۱۹۹۳)؛ ميانگين سالانه دمای اين ايستگاه ۶/۱۴ درجه سانتی گراد (درجه سلسيوس)، ميانگين حداکثر دمای آن ۳/۲۲ درجه سانتی گراد و ميانگين حداقل دمای آن ۷درجه سانتی گراد است. اختلاف دمای گرم ترين و سردترين ماه سال ۱/۲۴ درجه سانتی گراد می‌باشد. در طول اين دوره آماری ۱۲ ساله بالاترين دمای ثبت شده ۲/۴۰ درجه سانتیگراد و پايين ترين دمای ثبت شده ۲۰ درجه سانتی گراد زير صفر بوده است.

در اين شهر مجموعاً ۴ روز در طول سال بارش هايي برابر يا بيش از ۱۰ ميلی متر در ۲۴ ساعت وجود دارد و تعداد روزهای همراه با رعد و برق تقريباً ۳ تا ۴ روز در طول سال است.

تالار

اين عنصر عموماً فضائي است با تزئينات بسيار زيبا و پركار كه در كنار اتاق هاي ساده زندگي در خانه هاي سنتي كاملاً مشهود بود. تالار با گچبري، آئينه كاري، نقاشي روي گچ، مقرنس و با نقاشي روي چوب تزئين مي شدند. جبهه رو به حياط تالار با ارسي هاي ۵ دري يا ۷ دري به حياط خانه مربوط مي شدند.
تالار براي پذيرايي از مهمانان محترم و مخصوص مورد استفاده قرار مي گرفت.

نشیمن

—نشيمن،‌ اتاق هائي بود كه از تالار اهميت كمتري داشتند؛
و از اتاق هاي ساده مهمتر بودند نشيمن، محل تجمع افراد خانواده ومهمانهاي بسيار نزديك به حساب مي آمد اين عناصر از نظر تزئينات بسيار ساده بودند.

آشپزخانه

— معمولاً مربع يا مستطيل است .
نزديك آب انبار و چاه آب قرار دارد. در درون آشپزخانه ، محلي براي پخت و پز ، ذخيره ي چوب و تنور پخت نان و در درون ديوار آن تاقچه اي براي قرار دادن ابزار آشپزي و غذل تعبيه شده است.

توصیه می کنیم مطلب زیر را هم ببینید:

بانک پروژه های اقلیمی و تنظیم شرایط

جهت خانه ها در اقلیم شهرضا

—جهت خانه تابع زاويه ي نور خورشيد و قبله است.
هر وجه خانه براي فصل خاصي از سال مناسب بود و عناصري مانند تالار ، بادگير، پنج در ع سه دري و ارسي در شمار راه حل ها بودند. در اكثر قريب به اتفاق خانه هاي سنتي، محور اصلي بنا، محور شمالي جنوبي بودند و بهترين موقعيت را براي گرفتن نور خورشيد داشتند تا در روزهاي گرم تابستان از سايه و در زمستان از گرماي خورشيد برخوردار باشد ؛ فضاهاي اصلي زندگي نيز در دو سمت شمالي و جنوب ساخته مي شدند و فضاهائي كه اهميت كمتري داشتند؛
به خصوص فضاهاي خدماتي در دو سمت شرق و غرب ساخته مي شدند

گالری تصاویر فایل اقلیم شهرضا ( اسلایدها )

پاورپوینت بررسی اقلیم شهرضا

مشخصات فایل بررسی اقلیم شهرضا

عنوان بررسی اقلیم شهرضا
فرمت پاورپوینت
تعداد اسلاید 24 اسلاید
حجم 2 مگابایت

بخش دانلود

  • برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید.
دانلود مستقیم و رایگان فایل – کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.