کانال تلگرام معمار گلد
, , , , , ,

پاورپوینت رایگان کاربرد انرژی خورشیدی در معماری + پیش نمایش اسلایدها

انرژی خورشیدی در معماری

کاربرد انرژی خورشیدی در معماری

وب سایت معمار گلد تقدیم می کند:

کاربرد انرژی خورشیدی در معماری

انسان از دیر باز همیشه سعی بر آن داشته است كه از ابزار محیطی خود به بهترین شكل ممكن استفاده نماید. انرژی خورشیدی یكی از این راهكار ها برای بهره گیری از مزایایی زیاد این منبع بی زوال می باشد. با توجه به پیشرفت معماری و نیاز انسان به رویكرد های جدید ، معماری خورشیدی می تواند انسان را به دنیایی جدید رهنمون سازد. معماری خورشیدی مسیر است میانبر برای رسیدن به معماری پایدار و استفاده بهینه ازابزارهای و امكانات فعلی بدون آنكه نیاز آیندگان به خطر بیافتد.

جهت مشخص کردن موقعیت خورشید در ساعات مختلف روز و فصول گوناگون ، باید زاویه تابش  و جهت تابش آفتاب مشخص باشد زاویه تابش آفتاب در زمستان کمتر و در تابستان بیشتر است. زاویه تابش هنگام ظهر تقریبا عمودی است ولی در زمستان آفتاب با زاویه ای کمتری می تابد از این خاصیت در ضلع جنوبی  ساختمان می توان استفاده کرد. یعنی طول بهترین طرز قرارگیری ساختمان در مقابل آفتاب در جهت شرقی غربی است ساختمان باید در این جهت و عرض بنا جهت محور شمالی جنوبی باشد زیرا دیوار جنوبی در زمستان بیشترین مقدار انرژی را کسب کند.

با قرار دادن یک سایه بان بالای پنجره های این ضلع می توان ازورود تابش آفتاب و گرم شدن ساختمان در تابستان جلوگیری نمود اما در فصل زمستان که احتیاج به حرارت خورشید می باشد، به دلیل اینکه زاویه ی تابش آفتاب کمتر است تابش خورشید به داخل اطاق نفوذ می کند؛  تا به نحو احسن از انرژی خورشیدی در معماری استفاده کرد.

مشخصات فایل پاورپوینت

عنوان کاربرد انرژی خورشیدی در معماری
فرمت پاورپوینت
تعداد اسلایدها 17 اسلاید
حجم 4 مگابایت
  • در خانه های خورشیدی به دلیل عدم وجود سوخت‌های فسیلی باعث شده است تا این ساختمان قطعا سبز باشد.
  • در معماری آن از شیشه‌های بسیاری برای ذخیره انرژی استفاده شده؛
  • و همچنین دیوارها و سقف‌های عایق‌بندی شده که مصرف انرژی را 30% کاهش میدهد

چین که همواره بین دو گزینه بسیار آلاینده هوا و پیشتاز در فناوری پاک در حرکت است بزرگ‌ترین ساختمان اداری خورشیدی دنیا واقع در شهر دژو (استان شانگهای) رونمایی کرد.

گالری تصاویر ( اسلایدها )

 

کاربرد انرژی خورشیدی در معماری

 

بخش دانلود

  • برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دانلود مستقیم و رایگان فایل – کلیک کنید

 

 

 

توصیه می کنبم ببینید: پروژه های تنظیم شرایط معمار گلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.