خانه / پروژه پاورپوینت / پروژه انسان طبیعت معماری / بررسی زندگی کبک و الگوگیری از ان + دانلود پاورپوینت رایگان
سفارش انجام پروژه های معماری عمرانی و مرمتی

بررسی زندگی کبک و الگوگیری از ان + دانلود پاورپوینت رایگان

بررسی زندگی کبک و الگوگیری از ان

بررسی زندگی کبک

کبک

کَبْک نام پرنده‌ای زیبا، آرام و وحشی است که در بسیاری از دشت‌ها، دامنه ها و کوهپایه ها پراکنده‌است. این پرنده در نواحی وسیعی از جهان نظیر شمال آمریکا، شرق اروپا، خاورمیانه، آسیای مرکزی، شبه قاره هندوستان و باختر دور پراکنده‌است. نام این پرنده در زبان انگلیسی Partridge و در زبان فرانسه Perdrix و در زبان آلمانی Rebhuhn و در زبان عربی «الحجل» است، که به کبک چوکار «الشنار» نیز گفته می‌شود و در زبان فارسی به آن کبک می‌گویند.

مشخصات ظاهری کبک

وزن کبک‌ها بین ۵۱۰ تا ۶۸۰ گرم است و میانگین وزن در آنان ۵۹۵ گرم است، البته باید افزود که وزن کبک نر بین ۵۱۰ تا۸۰۰ گرم و وزن کبک ماده ۴۵۰ تا۶۸۰ گرم است. ترکیب پرها در هر دو جنس نر و ماده یکسان است. رنگ این پرنده قهوه‌ای مایل به خاکستری در بالا و زرد کم رنگ در قسمت شکم است. یک خط سیاه از قسمت جلوی سر آغاز شده و پس از عبور از چشم‌ها و گردن، در قسمت بالای سینه تمام می‌شود و سر و سینه خاکستری پرنده را از قسمت سفید رنگ گلو جدا می‌کند.

پهلوی پرنده با ترکیبی از رنگ سیاه و شاه بلوطی متمایل به سفید پوشانده شده و پرهای انتهایی بال، به رنگ شاه بلوطی هستند. نوک، لبه پلک‌ها، ساق و پاهای کبک به رنگ صورتی تا قرمز تیره هستند. اگرچه هر دو جنس نر و ماده ممکن است دارای یک سیخک کوچک در قوزک پا باشند که به آن «مهمیز» می‌گویند، ولی این صفت معمولاً از مشخصات جنس نر است. کبک‌های نابالغ کوچکتر هستند و به رنگ قهوه‌ای و خاکستری هستند.

تولید مثل کبک ها

فواصل تولید مثل:
کبک ها بسته به شرایط محیطی, یک مرتبه در سال تولید مثل می کنند.

فصل تولید مثل:
از فروردین آغاز و بسته به منطقه ممکن است تا اواخر تیر و اوایل مرداد در مناطق سردسیر ادامه یابد.

تعداد تخم ها: از ۷ تا ۲۱ عدد
مدت زمان خوابیدن بر روی تخم ها: ۲۴ روز به طور متوسط

کبک ها تک همسر هستند.
نرها با نشان دادن تمایل خود به ماده با کج کردن سر و باز کردن بالها و نمایش آنها در اواخر اسفند اقدام به جفت گیری می کنند.
هنگام خشکسالی و کمبود غذا, عمل تولید مثل ممکن است محدود به چند پرنده شود.
نرها از ماده ها در مقابل نرهای دیگر محافظت می کنند.

توصیه می کنیم مطلب زیر را ببینید:

بانک پروژه های انسان طبیعت معماری

بررسی زندگی کبک ها در اشیانه سازی

فصل آشیانه سازی بر حسب ارتفاع منطقه زیست تغییر می نماید ولی معمولا بین اردیبهشت وتیر وگاهی دیرتر به این کار مبادرت می ورزند آشیانه خیلی ساده ودر روی زمین زیر یک صخره یا یک درختچه مثل گون یا در پناه توده ای از گیاهان ساخته می شود ساختمان این آشیانه گاهی از خرده برگها وعلفهای نازک تشکیل می شود وبه طور کل خیلی ساده وهیچ گونه ماده ای در تشکیل یا محکم نمودن آن به کار نرفته است وتقریبا مثل کاسه ای در زمین درست کرده وتخم می گذارد .

گالری تصاویر بررسی زندگی کبک ها ( اسلایدها )

بررسی زندگی کبک

بخش دانلود

دانلود مستقیم و رایگان فایل – کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code