کانال تلگرام معمار گلد
, , , ,

پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری (77 اسلاید)+جزئیات کامل

پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری ، به صورت فوق تخصصی تاریخچه موسیقی و سپس تاریخچه معماری را بررسی می کند و در این بین، رابطه‌های پیوند دهنده این دو هنر را استخراج کرده و بر روی آن‌ها با دقت بیشتری تمرکز می‌کند.

با جزئیات بیشتر پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری با ما همراه باشین.

پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری

خصوصیات کلی پروژه رابط موسیقی و معماری

 • پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری اولین بار در وب سایت معمار گلد منتشر می‌شود.
 • در اول سعی کردیم به تاریخچه موسیقی و معماری بپردازیم، که با توجه به این مسئله، موسیقی باستانی کشورهای زیر بررسی شد:
 1. مصر
 2. یونان
 3. چین
 4. ایران
 • بعد از پرداختن به تاریخچه موسیقی، وارد مباحث معماری شده ایم و به تعاریف معماری از دیدگاه اساتید و بزرگان معماری بالاخص لوکوربوزیه پرداختیم.
 • بعد از این مباحث به بخش اصلی تحقیق، یعنی مفاهیم مشترک در موسیقی و معماری می رسیم، که به صورت بسیار تخصصی هر کدوم از این مفاهیم رو تفسیر کردیم.
 • در بخش گالری تصاویر پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری (در پایین همین صفحه) ، جهت آشنایی بیشتر شما با پاورپوینت و همچنین جهت احترام به حقوق کاربران، 10 اسلاید از پاورپوینت رو قرار دادیم که می تونید مشاهده کنید.

پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری

موسیقی در مصر باستان

موسيقي در مصر قديم بيش از كشورهاي ديگر اهميت روحاني داشت. آ‌واز مذهبي را فرعون شخصاً در برابر مجسمه خدا بحال استغاثه مي خواند و مردم پشت سر او سرود را تكرار مي كردند. در ديوارهاي اهرام ثلاثه و مقابر مصري چند صحنه از رقص قديم اين  كشور نقاشي شده است.. آهنگ رقص با ني لبك، چنگ و كرنا Cornet)) نواخته مي شد و ضرب آهنگ با كف زدن و ضربات دست رعايت مي شد.

موسيقي در يونان باستان

يونانيها نخستين ملتي هستند كه موسيقي را از نظر علمي مطالعه كرده تئوري موسيقي نوشتند و آهنگها را با حروف يادداشت كردند. خداي موسيقي و هنرهاي زيبا آپولون Apollon بود كه با نُه فرشته خود در كوه پارناس Parnasse بسر مي برد. يونانيها هريك از فرشتگان هنرهاي زيبا را موز Muse مي گفتند و لفظ موزيك (موسيقي) از اين كلمه مشتق شده است.

موسيقي در چین باستان

موسیقی چین از زمان امپراطوری فوهی (4477-4380 پیش از میلاد) تا امروز یعنی قریب هفت هزار سال تاریخ دارد و از این حیث قدیمی ترین کشور موسیقی جهان است. پس از فوهی ،امپراطوری هو آنگ تی Houang-ti (2697-2597) پیش از میلاد قواعد جدیدی برای موسیقی گذاشت.  پادشاهان دیگر چین نیز هریک به فراخور ذوق و استعداد خود نکته ای به موسیقی افزودند.

چون موسیقی نزد چینی ها بسیار مقدس بود، ساختن آهنگها به پادشاهان چینی اختصاص داشت.

تعریف معماری از دیدگاه لوکوربوزیه

اینکه معماری در لحظه ای از خلاقیت بوجود می آید یک حقیقت انکار ناپذیر است. زمانیکه ذهن درگیر چگونگی تضمین استحکام یک ساختمان و نیز تامین خواسته هایی برای آسایش و راحتی است برای رسیدن به هدفی متعالی تر از تامین نیازها صرفاً کارکردی برانگیخته میشود و آماده میگردد تا تواناییهای شاعرانه ای را به معرض نمایش گذارد که ما را بر می انگیزانند و به ما  لذت و سرور میبخشند.

گالری تصاویر پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری

 • برای بزرگنمایی تصاویر بر روی ان ها کلیک کنید.
 • ترتیب تصاویر از سمت چپ به راست می باشد.

مشخصات فایل دریافتی توسط شما

عنوان فایل
 رابطه موسیقی و معماری
فرمت  پاورپوینت
تعداد اسلاید  77 اسلاید
حجم  13 مگابایت

بخش دانلود

 • این پروژه 100% تکمیل و آماده ارائه می باشد.
 • برای خرید و دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.