خانه / پروژه پاورپوینت / پروژه انسان طبیعت معماری / پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری (۷۷ اسلاید)+جزئیات کامل

پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری (۷۷ اسلاید)+جزئیات کامل

پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری ، به صورت فوق تخصصی تاریخچه موسیقی و سپس تاریخچه معماری را بررسی می کند و در این بین، رابطه‌های پیوند دهنده این دو هنر را استخراج کرده و بر روی آن‌ها با دقت بیشتری تمرکز می‌کند.

با جزئیات بیشتر پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری با ما همراه باشین.

پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری

خصوصیات کلی پروژه رابط موسیقی و معماری

 • پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری اولین بار در وب سایت معمار گلد منتشر می‌شود.
 • در اول سعی کردیم به تاریخچه موسیقی و معماری بپردازیم، که با توجه به این مسئله، موسیقی باستانی کشورهای زیر بررسی شد:
 1. مصر
 2. یونان
 3. چین
 4. ایران
 • بعد از پرداختن به تاریخچه موسیقی، وارد مباحث معماری شده ایم و به تعاریف معماری از دیدگاه اساتید و بزرگان معماری بالاخص لوکوربوزیه پرداختیم.
 • بعد از این مباحث به بخش اصلی تحقیق، یعنی مفاهیم مشترک در موسیقی و معماری می رسیم، که به صورت بسیار تخصصی هر کدوم از این مفاهیم رو تفسیر کردیم.
 • در بخش گالری تصاویر پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری (در پایین همین صفحه) ، جهت آشنایی بیشتر شما با پاورپوینت و همچنین جهت احترام به حقوق کاربران، ۱۰ اسلاید از پاورپوینت رو قرار دادیم که می تونید مشاهده کنید.

پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری

موسیقی در مصر باستان

موسیقی در مصر قدیم بیش از کشورهای دیگر اهمیت روحانی داشت. آ‌واز مذهبی را فرعون شخصاً در برابر مجسمه خدا بحال استغاثه می خواند و مردم پشت سر او سرود را تکرار می کردند. در دیوارهای اهرام ثلاثه و مقابر مصری چند صحنه از رقص قدیم این  کشور نقاشی شده است.. آهنگ رقص با نی لبک، چنگ و کرنا Cornet)) نواخته می شد و ضرب آهنگ با کف زدن و ضربات دست رعایت می شد.

موسیقی در یونان باستان

یونانیها نخستین ملتی هستند که موسیقی را از نظر علمی مطالعه کرده تئوری موسیقی نوشتند و آهنگها را با حروف یادداشت کردند. خدای موسیقی و هنرهای زیبا آپولون Apollon بود که با نُه فرشته خود در کوه پارناس Parnasse بسر می برد. یونانیها هریک از فرشتگان هنرهای زیبا را موز Muse می گفتند و لفظ موزیک (موسیقی) از این کلمه مشتق شده است.

موسیقی در چین باستان

موسیقی چین از زمان امپراطوری فوهی (۴۴۷۷-۴۳۸۰ پیش از میلاد) تا امروز یعنی قریب هفت هزار سال تاریخ دارد و از این حیث قدیمی ترین کشور موسیقی جهان است. پس از فوهی ،امپراطوری هو آنگ تی Houang-ti (2697-2597) پیش از میلاد قواعد جدیدی برای موسیقی گذاشت.  پادشاهان دیگر چین نیز هریک به فراخور ذوق و استعداد خود نکته ای به موسیقی افزودند.

چون موسیقی نزد چینی ها بسیار مقدس بود، ساختن آهنگها به پادشاهان چینی اختصاص داشت.

تعریف معماری از دیدگاه لوکوربوزیه

اینکه معماری در لحظه ای از خلاقیت بوجود می آید یک حقیقت انکار ناپذیر است. زمانیکه ذهن درگیر چگونگی تضمین استحکام یک ساختمان و نیز تامین خواسته هایی برای آسایش و راحتی است برای رسیدن به هدفی متعالی تر از تامین نیازها صرفاً کارکردی برانگیخته میشود و آماده میگردد تا تواناییهای شاعرانه ای را به معرض نمایش گذارد که ما را بر می انگیزانند و به ما  لذت و سرور میبخشند.

گالری تصاویر پاورپوینت رابطه موسیقی و معماری

 • برای بزرگنمایی تصاویر بر روی ان ها کلیک کنید.
 • ترتیب تصاویر از سمت چپ به راست می باشد.

مشخصات فایل دریافتی توسط شما

عنوان فایل
 رابطه موسیقی و معماری
فرمت  پاورپوینت
تعداد اسلاید  ۷۷ اسلاید
حجم  ۱۳ مگابایت

بخش دانلود

 • این پروژه ۱۰۰% تکمیل و آماده ارائه می باشد.
 • برای خرید و دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code