خانه » پروژه پاورپوینت » پاورپوینت سیستم قالب تونلی + پیش نمایش اسلایدها
سفارش پروژه های معماری و عمرانی

پاورپوینت سیستم قالب تونلی + پیش نمایش اسلایدها

سیستم قالب تونلی ، سیستم سازه ای و اجرایی خاصی از ساختمان‌های بتن آرمه می‌باشد. نام تونلی به دلیل شکل قالب‌های فلزی یکپارچه دیوار‌ها و سقف‌ها می‌باشد. در سیستم تونلی، دیوار‌ها و سقف‌های بتن مسلح به صورت هم زمان آرماتوربندی، قالب‌بندی و بتن‌ریزی می‌شوند.

پاورپوینت سیستم قالب تونلی

خصوصیات پاورپوینت سیستم قالب تونلی

  • این فایل اولین بار از سایت معمار گلد منتشر می‌شود و حق نشر محفوظ است.
  • پاورپوینت در ابتدا به تاریخچه سیستم قالب تونلی پرداخته است.
  • سپس به معرفی کامل این این سیستم به همراه معایب و مزایا ان پرداخته است.
  • دیتیل های سیستم قال بتنی در پاورپوینت قرار داده شده اند.
  • طریقه اجرای سیستم مرحله به مرحله توضیح داده شده است.
  • پلان معماری یک ساختمان تکمیل شده با روش سیستم قالب بتنی در پاورپوینت قرار داده ایم.
  • پیش نمایش برخی از اسلاید‌های پاورپوینت، جهت احترام به حقوق کاربران در پایین همین صفحه در قسمت گالری تصاویر برای شما قابل مشاهده است.

تاریخچه سیستم سازه های تونلی

این سیستم از حدود ۴۰ سال پیش مورد استفاده انبوه‌سازان در جهان بوده و تاکنون مورد بازنگریهای فنی گرفته است، دراین سیستم در هرمرحله قالب بندی، بتن ریزی کامل یک طبقه به انجام می رسد که دراین روش نسبت به روش سنتی تیر و ستون درساختمان های بتنی معمولی که زمان زیادی به طول می انجامد از سرعت و کارایی بسیار خوبی برخوردار می باشد، هم چنین همراه با بتن ریزی مذکور لوله گذاری برق و ­غلاف‌های تأسیساتی صورت می پذیرد که این مورد نیز خود باعث کاهش زمان عملیات مذکور می شود. از آن جا که اجرای قالب‌بندی سقف و دیوار به صورت سلولی و هم‌زمان انجام می‌شود به نام تونلی مرسوم است. در سیستم اجرای تونلی، دیوارها و سقف‌های بتن مسلح به صورت هم‌زمان آرماتوربندی، قالب‌بندی و بتن‌ریزی می‌شوند. این روش، ضمن افزایش سرعت و کیفیت اجرا و عملکرد سازه‌ای و رفتار لرزه‌ای مجموعه سازه را به لحاظ یکپارچگی اعضا و اتصالات آن‌ها به نحو چشمگیری بهبود می‌بخشد.

قالب های تونلی
تصویر: یکی از دیتیل های اجرایی سیستم قالب تونلی

معرفی سیستم قالب تونلی

سیستم تونلی سیستم سازه ای و اجرایی خاصی از ساختمانهای بتن آرمه می باشد. نام تونلی به دلیل اینکه شکل قالب‌های فلزی یکپارچه دیوار‌ها و سقف‌هاست. در سیستم تونلی، دیوار‌ها و سقف‌های بتن مسلح به صورت هم زمان آرماتوربندی، قالب‌بندی و بتن‌ریزی می‌شوند ، به طوری که اسکلت بتنی ساختمان فقط شامل دیوارهای بتنی باربر و سقف های دال بتنی بوده و فاقد هرگونه اعضای سازه ای معمول نظیر تیر و ستون است .

 پس از پایان هر مرحله بتن ریزی دیوار و دال و با گذشت زمان گیرش و کسب مقاومت کافی بتن امکان قالب برداری و انتقال قالبها به طبقه بالاتر وجود داشته و اسکلت یک طبقه به طور کامل به دست می آید.

برای قالب‌بندی یا قالب‌برداری، نیاز به خرد کردن قالب‌ها و تبدیل آن‌ها به ابعاد کوچک نیست و با همان ابعاد اولیه و به صورت یکپارچه از فضا خارج می‌شوند.

خروج قالب‌های تونلی، پس از بتن‌ریزی دیوار و سقف و گیرش آن، با فاصله دادن قالب‌ها از جدار‌های بتن‌ریزی شده (قالب‌برداری) و با حرکت افقی روی چرخ یا غلتک صورت می‌گیرد. جدار‌هایی که با استفاده از این روش اجرا می‌شوند جدار‌های اصلی داخلی و بعضی جدار‌های خارجی (جانبی) هستند. سازه ساختمان‌های با سیستم تونلی، از دیدگاه عملکرد لرزه‌ای اشکال عمده‌ای ندارد و تجربه زلزله‌های گذشته رفتار مناسب این سیستم سازه‌ای را در مقایسه با سیستم‌های دیگر ثابت کرده است.

نمونه بنا اجرا شده با سیستم قالب تونلی
تصویر: نمونه بنا اجرا شده با سیستم قالب تونلی

توصیه می کنیم مطلب زیر را ببینید:

گالری تصاویر

مشخصات فایل دریافتی

عنوان  پاورپوینت سیستم قالب تونلی
فرمت  پاورپوینت
تعداد اسلاید  ۵۶ اسلاید
حجم  ۲ مگابایت

بخش دانلود

  • برای دانلود پاورپوینت بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code