کانال تلگرام معمار گلد
, , , ,

مرمت امامزاده یحیی ورامین + تصاویر اسلایدها و دانلود

مرمت امامزاده یحیی

پاورپوینت مرمت امامزاده یحیی ورامین

امامزاده یحیی در جنوب شرقی ورامین در منطقه کهنه گل قرار گرفته است. تاریخ این بنا مربوط به سال 707 هجری قمری است. که دارای  یک گنبد بزرگ آجری است سبک معماری شباهت زیادی به مسجد جامع دارد. این بنا از لحاظ معماری بسیار حائز اهمیت می باشد و به همین خاطر ما در تصمیم گرفتیم تا فایل مرمت امامزاده یحیی را برای معماران و هنردوستان فراهم کنیم.

  • این پروژه اختصاصی معمار گلد می باشد.
  • کلیه اسیب های بنا شناسایی شده اند.
  • در پایین همین صفحه می توانید تصاویر اسلایدها را مشاهده فرمایید.

مشخصات فایل پاورپوینت مرمت امامزاده یحیی

عنوان مرمت امامزاده یحیی ورامین
فرمت پاورپوینت
تعداد اسلایدها 55 اسلاید
حجم 7 مگابایت

بنای امامزاده یحیی

بنای امام زاده یحیی  در منطقه ی  کهنه گل واقع شده و فاصله آن به خط مستقیم تا مسجد جامع بسیار کم (حدود یک کیلومتر) است (تصاویر 1 و 2). در گذشته راه وصول به بقعه راه باریکی بود که از میان مزارع گندم صیفیجات میگذشت ،

اما امروزه به علت توسعه شهر ورامین بناي امامزاده در داخل محدوده شهري قرار گرفته استتزیینات گچبري و کاشیکاري هاي خود، اهمیتی جهانی دارد. در این بقعه، آرایه هاي گچبري وسعت زیادي از تزیینات را به خود اختصاص داده است به گونه اي که در بخش هاي مختلف بنا از جمله: گوشه سازي ها (سه کنج)، دیوار سمت قبله، سقف و کتیبه ثلث تاریخدار درون بقعه، می توان نمونه هاي منحصر به فردي از این تزیینات را مشاهده کرد.

ویژگی های تاریخی بنا امامزاده یحیی

این بنا احتمالا مدفن یحیی بن علی بن عبدالرحمن بن قاسم بن حسن بن زید بن امام حسن مجتبی(ع) است که عاملان عبدالله بن عزیز، حاکم شهر ری، او را به شهادت رساندند. بانی این بنا، ابو محمد حسن بن مرتضی بن حسن بن محمد بن ابی زید بوده است.

در کتیبه محراب زیبای کاشی کاری بقعه، استاد سازنده آن علی بن محمد، از خانواده طاهری کاشان، معرفی شده است. این بنا، برجی هشت گوش و مسجدی با طاقهایی در دو سوی یک صحن باریک و یک سردر در جوار امام زاده دارد. زیبایی و درخشندگی کاشی های ازاره و محراب بنا غیر قابل وصف است، البته بخشی از این کاشی ها برداشته شده و به فروش رفته اند.

پاورپوینت مرمت امامزاده یحیی ورامین

توصیه می کنیم ببینید:  بانک پروژه های مرمت سایت معمار گلد

گالری تصاویر پروژه

  • برای مشاهده عکس ها در اندازه بزرگتر، بر روی هر کدام کلیک کنید.

 

بخش دانلود

  • برای خرید و دانلود فوری بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.