کانال تلگرام معمار گلد
, , , ,

پاورپوینت رایگان سیر تحول ورودی و بخش های مرتبط + پیش نمایش اسلایدها

سیر تحول ورودی و بخش های مرتبط

سیر تحول ورودی و بخش های مرتبط

وبسایت معمار گلد پروژه سیر تحول ورودی را به 48 اسلاید به شما تقدیم می کند:

مقدمه

هر ورودي داراي نقشهاي كالبدي و كاركردي ميباشد. از نقشهاي كالبدي ورودي ميتوان به تأمين و نظارت بر ارتباط، كنترلگري، نفوذپذيري، تبديلپذيري، تشخص و خوانايي، پذيرندگي يا دعوتكنندگي نام برد.

شكلگيري ورودي به عنوان يكي از عناصر مهم و مؤثر در معرفي افكار و نظريات دوران مربوط به خود است و متناسب، هماهنگ و پيوسته با امكانات، اهداف عملكردي و تفكرات دوره مربوط به خود شكل ميگيرد. براي كمك به طراحي ورودي ميتوان از آثار گذشتگان نام برد. معماري بناهاي بازمانده از دورههاي كهن، مرجع مطالعات ما در بررسي روند تغييرات ورودي از لحاظ كالبدي، اجتماعي، فرهنگي و كاربردي ميباشد. از آنچه در شكلگيري فضاهاي ورودي در تمدنها و سبكهاي مختلف مؤثر بوده، ميتوان اوضاع طبيعي و اجتماعي منطقه، مذهب، نظام اجتماعي و فرهنگي و … را نام برد.

بهرهگيري از آموزههاي معماري ايران قديم، نقش مهمي در رسيدن به كيفيت مطلوب وروديها در طراحي بناها خواهد داشت. جايگاه ورودي در فرآيند طراحي بناها در ادوار مختلف تاريخي در كشورمان به وضوح به چشم مي خورد. ورودي بناهاي ايراني در طي دوران پرفراز و نشيب خود، تحولات چشمگيري داشته است، اما داراي ويژگي هاي خاصي است و در هر يك از دورههاي تاريخي تغييراتي به خود ديده است. در هر صورت، استفاده از منبع گرانبهاي تاريخ معماري كشورمان در بهبود وضعيت ورودي بناهاي معاصر بي تأثير نيست.

در گذشته

دوره غار نشینی:انسان بدوی دوره پارینه سنگی در غار سکونت میکرده است.
شواهد:غار آلتامیرا در اسپانیا و لاسکو در فرانسه

uدر این سکونت گاه ها ورودی همان دهانه غار بوده است،
از آنجاییکه بخش بزرگی از زندگی انسان آن روزگار را مخاطرات مواجهه با حیوانات وحشی و شکار کردن آنها تشکیل میداده (همانطور که در تصاویر نقش بسته بر روی  دیوار غارها دیده میشود) پس موضوع حفظ سکونتگاه از ورود حیوانات وحشی اهمیت پیدا میکرده است وعبور از بخش ورودی سکونتگاه به داخل یا خارج همیشه همراه با احساس خطر انجام می شده است.

انسان دوره پارینه سنگی اولین حیوانی که مابین نژاد سگ و گرگ است و میل به خونریزی کمتری دارد را به عنوان سگ نگهبان نگهداری میکرده.در دهانه غارها یک سری کنده کاری ها کشف شده که حاکی از حصار کشی و تعیین قلمرو انسان دوره پارینه سنگی است.

به طور مثال در ورودی غار آلتامیرا محدوده ای وجود دارد که مشخصا روی آن کار شده و نشان دهنده ی تعیین قلمرو و نگهداری سگ پاسبان میباشد.

ریشه تعریف ورودی

ریشه تعریف ورودی در جهان غرب هندسه طلایی بوده است.
تناسب طلایی،که پاسخ جبری ندارد،؛
بلکه پاسخ آن هندسی می باشد ،
و از طریق هندسه است که در نسبت ارتفاع و قاعده مثلث پدیدار می شود و قابل ترسیم است.
نهایتا آین تناسب طلایی در ابنیه معماری یونان و در قسمت ورودی آنها دیده می شود.

گالری تصاویر سیر تحول ورودی  ( اسلایدها )

پاورپوینت سیر تحول ورودی در معماری

مشخصات دانلود

فرمت فایل            پاورپوینت

تعداد اسلاید         48 اسلاید

حجم                   5 مگابایت

 

بخش دانلود

دانلود مستقیم و رایگان – کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.