کانال تلگرام معمار گلد
, , , ,

پروژه فرهنگسرا ( پایانی ) + همه مدارک ، پلان ، سایت ، رندر ، شیت

پروژه فرهنگسرا یکی از مهمترین و همچنین رایجترین پروژه‌های دانشجویی معماری می‌باشد.

از آنجایی که فرهنگسرا در دنیای طرح های اجرایی در سطح شهرها بسیار پر اهمیت می‌باشد و دارای جایگاه ویژه‌ای می باشد، به همین روی پروژه فرهنگسرا توانست در میان طرح های دانشگاهی نیز جایگاه ویژه خود را داشته باشد به گونه ای که هر ساله در میان پروژه ها و پایان نامه های معماری شاهد ارائه تعداد زیادی کاربری فرهنگسرا و موارد مرتبط با این کاربری می باشیم.

اکنون تیم معمار گلد یکی از نمونه‌های خوب فرهنگسرا را از میان طرح دانشگاهی انتخاب و جهت آشنایی بیشتر شما با این کاربری، در اختیار شما قرار می‌دهد.

پروژه فرهنگسرا

خصوصیات پروژه فرهنگسرا

 • این پروژه اولین بار از وب سایت تخصصی معمار گلد منتشر می شود و مختص همین وب سایت می باشد.
 • همه مدارک پروژه از جمله: پلان ها ، سایت پلان ، برش ها، نماها، رندر و شیت بندی حرفه ای تکمیل می باشند و پس از دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرند.
 • 4 رندر خارجی و 4 رندر داخلی با کیفیت در اختیار شما قرار می گیرد.
 • همراه با نقشه ها یک تحلیل سایت نیز قرار داده شده که به خوبی سایت پروژه تحلیل شده.
 • جهت احترام به حقوق کاربران، تصاویر کامل نقشه‌ها، رندرها و شیت بندی در همین صفحه در قسمت گالری قرار داده شده است.

از دیگر نکات قابل توجه این پروژه فرهنگسرا می توان به طراحی پست مدرن بنا اشاره کرد؛

 • در این بنا سعی شده است با الگو گرفتن از سبک زندگی مردم لرستان و ایده گرفتن از سازه های داوار یا بهون ( سیاه چادر ) ساختمان طراحی شود که این کار با تلفیق سازه مدرن با سازه های سنتی ایران انجام گرفت. ( در تصویر زیر در نمای ساختمان قابل مشاهده می‌باشد. )

فرهنگسرای عشایری

 • همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، سایت پلان پروژه فرهنگسرا علاوه بر در نظرگرفتن پارکینگ رو باز برای وسایل نقلیه عموم مردم، با در نظر گفتن فضاهای ورزشی و تفرحی توانسته است محیطی شاد و متناسب با کاربری مجموعه پدید اورد.

سایت پلان فرهنگسرا

سرانه فضاهای فرهنگی کشور

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سرانه فضای فرهنگی در کشور 15 سانتی متر مربع است و این تنها 15 درصد از نیاز کشور به فضای فرهنگی است. به گزارش واحد مرکزی خبر آقای کاراندیش در آیین مراسم آغاز عملیات ساخت مجتمع فرهنگی هنری شهرستان فلاورجان افزود : هم اکنون بیش از 300 مجتمع فرهنگی هنری در کشور در دست ساخت و 400 مجتمع نیز در حال بهره برداری است.وی ابراز امیدواری کرد با افزایش اعتبارات تملک و دارایی این وزارتخانه بتوان هر چه سریعتر این مجتمع ها را به اتمام رساند.معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به اینکه اعتبار وزارت ارشاد کمتر از یک درصد اعتبار کشور است افزود : از 4 و نیم درصد اعتبار حوزه فرهنگ ، هنر و رسانه ،کمتر از یک درصد به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص یافته است .

وی گفت : در آینده نزدیک برخی از اختیارات وزارتی را به استان ها خواهیم داد .
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:
سرانه فضای فرهنگی در کشور 15 سانتی متر مربع است و این تنها 15 درصد از نیاز کشور به فضای فرهنگی است.به گزارش واحد مرکزی خبر آقای کاراندیش در آیین مراسم آغاز عملیات ساخت مجتمع فرهنگی هنری شهرستان فلاورجان افزود : هم اکنون بیش از 300 مجتمع فرهنگی هنری در کشور در دست ساخت و 400 مجتمع نیز در حال بهره برداری است.

فهرست کلی برنامه فیزیکی

 • توجه: برنامه فیزیکی این پروژه فرهنگسرا طرح حدودا شامل 60 تا 80 ریز فضا را شامل می شود، در این بخش به صورت کلی به ریز فضاها می پردازیم.
 1. حوزه عبادی
 2. حوزه آموزشی
 3. حوزه اطلاع رسانی
 4. حوزه نمایشی
 5. حوزه انجمن ها
 6. حوزه اداری
 7. حوزه خدمات رسانی
 8. حوزه تجاری
 9. حوزه پشتیبانی
 10. حوزه ورزشی

گالری تصاویر و ویدئو پروژه فرهنگسرا

جدول مشخصات فایل دریافتی

عنوان پروژه فرهنگسرا
فرمت فایل دریافتی RAR
فرمت نقشه ها DWG
حجم فایل 28 مگابایت

بخش دانلود

 • این پروژه به عنوان پروژه کانسپچوال برتر طرح پایانی در دانشگاه دولتی ارائه شده است.
 • برای خرید و دانلود سریع فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.