, , , ,
کانال تلگرام معماری
پاورپوینت مدرسه باهاوس
پاورپوینت مدرسه باهاوس

دانلود جامع‌ترین پاورپوینت مدرسه باهاوس اثر والتر گروپیوس

پاورپوینت مدرسه باهاوس که اکنون اماده دانلود قرار داده ایم، یک تحقیق جامع در باب تجزیه و تحلیل این شاهکار معماری ( اثر والتر گروپیوس )می باشد. در این پاورپوینت همه چی به خوبی توضیح داده شده؛ از ریشه یابی اسم تا زمان شروع ساخت مدرسه تا اهداف مدرسه و اهمیت معماری مدرسه و همچنین تاثیری که بر جامععه معمار زمان خود گذاشت. همه این موضوعات را که نام برده ایم با نگاه جدید نگاشته شده اند و شما قطعا برای اولین بار است که آن ها را خواهد دید.

مدرسه باهاوس و والتر گروپیوس

نقل قول هایی از پاورپوینت مدرسه باهاوس

تاثیرات اساسی و مهم مدرسه بر معماری، به نقل از پاورپوینت مدرسه باهاوس

باهاوس تاثير مهم واساسي بر روي گرايش هاي هنري و معماري در اروپاي غربي، ايالات متحده و اسرائيل(به ويژه در ناحيه شهر سفيد و تلاويو) داشته است بويژه در دهه اي كه هنر به خاطر فرار يا تبعيد هنرمندان توسط نازي ها رو به افول ميرفت. در واقع تلاويو به خاطر فراواني معماري باهاوس توسط UN در ليست مكانهاي ميراث جهاني قرار گرفت.

در اواخر دهه 30 ميس ون در روهه با حمايت هاي مالي فيليپ جانسون دوباره برپا شد و به يكي از برترين معماران جهاني تبديل شد. موهولي ناگي همچنين به شيكاگو رفت و مدرسه باهاوس را تحت حمايت صنعت گرايي و والتر پائپكه ( walter  paepcke ) نوع دوست يافت.

توصیه می کنیم این مطلبو ببینید: پاورپوینت ریز فضاهای دانشکده معماری با دیاگرام

اهمیت بنای «باهاوس » از نظر فن ساختمان

 بنای «باهاوس » اسکلتی از بتن مسلح داشت و به دلیل مقررات ساختمانی کشور آلمان ستون های آن بسیار ضخیم تر از آن بود که اگر این ساختمان فی المثل در فرانسه یا سوئیس برپا می گشت در سراسر نما ، شیشه یک سره ادامه می یافت و با نوارهایی سفید و نازک که حد طبقات را از یکدیگر مشخص می داشت ترکیب می شد عکس هوایی این مجموعه به خوبی نشان می دهد که برای نوارها وظیفه ای ساختمانی مترتب نیست و خود مجموعه وقتی از بالا دیده شود به دو سطح مسطح عظیم می ماند که بر زمین گسترده شده باشد سطوح شیشه ای در این ساختمان بر خلاف گذشته – فی المثل  چنان که ایفل در نمایشگاه سال 1878 آن را بکار برد – صرفا برای محدود کردن حد ساختمان بکار نرفته ؛

مدرسه باهاوس

بلکه به آرامی دور تا دور ساختمان ادامه یافته جزئی از آن شده است مانند کارخانه فوگوس در این جا نیز ستون ها در پشت شیشه ها ساخته شده اند و به خوبی آشکار می گردد که اسکلت بتن مسلح ساختمان را استوار نگاه می دارد و نه دیوارهای آن حتی در گوشه های ساختمان جایی که چشم به عادت دیرین بیش از همه جا انتظار دیدار ستونی را دارد شیشه یکسره ادامه می یابد.

دانلود پاورپوینت مدرسه باهاوس

گالری تصاویر پاورپوینت

جهت آشنایی شما با پاورپوینت و همچنین جهت احترام به حقوق کاربران گرامی تصویر 8 اسلاید از پاورپوینت را قرار دادیم که می‌توانید مشاهده کنید.

برای بزرگنمایی تصاویر بر روی آن ها کلیک کنید.

مشخصات فایل و دانلود پاورپوینت مدرسه باهاوس اثر والتر گروپیوس

 عنوان  پاورپوینت مدرسه معماری باهاوس
 تعداد اسلاید  56 اسلاید
 فرمت فایل  پاورپوینت PPT
 حجم فایل  8 مگابایت (فشرده شده)

بخش خرید و دانلود

برای خرید و دانلود بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.