کانال تلگرام معمار گلد
, , , , ,

پاورپوینت تحلیل مرکز هنری ژرژ پمپیدو + پیش نمایش اسلایدها

مرکز هنری ژرژ‌‌‌‌‌‎پمپیدو (به فرانسوی : Centre Georges-Pompidou) نام مؤسسه فرهنگی و هنری است که در سال ۱۹۷۷ میلادی به‌نام ژرژ پمپیدو رئیس‌جمهور وقت کشور فرانسه در شهر پا‌ریس برپا شد. این گالری (ساختمان) بزرگ‌ترین موزهٔ هنر مدرن در جهان است که حدود ۱۷۷۰۰ متر مربع سطح زیربنا دارد.

پاورپوینت مرکز هنری ژرژ پمپیدو

مشخصات پاورپوینت مرکز هنری ژرژ پمیدو

 • این پروژه اولین بار از وب سایت معمار گلد منتشر می‌شود و حق نشر محفوظ است.
 • پروژه در بخش های زیر به تجزیه و تحلیل بنا پرداخته است:
 1. معرفی پروژه
 2. معرفی معماران
 3. تاریخچه
 4. اهداف پروژه
 5. کانسپت بنا
 6. تحلیل سایت پروژه
 7. ساختار و مصالح بنا
 8. روابط فضاها
 9. اسکیس حجمی
 • پروژه به خوبی هر چه تمام تر و با متد پیشرفته به تجزیه و تحلیل بنا پرداخته است.
 • برخی از اسلاید های پاورپوینت را در بخش گالری تصاویر، در پایین همین صفحه، جهت احترام به حقوق کاربران قرار داده ایم که می توانید مشاهده کنید.

پیدایش مرکز هنری ژرژ پمپیدو

پیشنهاد ساخت یک کتابخانه جامع در سال ۱۹۶۳ توسط «جولین کن» رییس وقت کتابخانه های ملی فرانسه ارائه شد. این اولین جرقه شکل گیری مرکز هنری ژرژ پمپیدو بود؛ او که تصمیم داشت سالنی بزرگ برای مطالعه عموم مردم در محله هال که قلب شهر پاریس می باشد، تاسیس کند، از «جان پییر سگن»، مدیر بخش نشریات کتابخانه ملی درخواست کرد تا در این باره بررسی ها و تحقیق های لازم را به عمل آورد؛ بنابراین مطالعات لازم برای محقق کردن این پروژه در دستور کار قرار گرفت و سفرهای مطالعاتی سگن برای تحقیقات بیشتر به آمریکا و کانادا آغاز شد. سایت انتخاب شده برای احداث بنا در مرکز شهر پاریس و در یک کیلومتری کاتدرال و موزه لوور بود. این سایت شامل مجموعه‌ای از بلوک‌های ساختمانی و یک پارکینگ شهری بود.

میدان استراوینسکی در کنار ساختمان این مرکز با مجموعه‌ای عظیم از تندیس‌های متحرک در میان و کنار یک استخر آب جلوه دیگری از هنر مدرن را به بازدیدکنندگان عرضه می‌کند. سال ۱۹۶۹، جورج پمپیدو، ریاست جمهوری وقت فرانسه پیشنهاد کرد پروژه کتابخانه گسترده و به مرکزی فرهنگی برای ارائه آثار هنری مدرن اعم از هنرهای تجسمی، تئاتر، سینما، موسیقی و … تبدیل شود و در سال ۱۹۷۰ طراحی ساخت این مرکز توسط پمپیدو به مسابقه گذاشته شد.

 

گالری تصاویر

مشخصات فایل دریافتی

عنوان تحلیل مرکز هنری ژرژ پمپیدو
فرمت پاورپوینت
تعداد اسلاید 51 اسلاید
حجم فایل 6 مگابایت

بخش دانلود

 • برای خرید و دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.