, , , ,
کانال تلگرام معماری
سانتیاگو کالاتراوا

سانتیاگو کالاتراوا ، بیوگرافی و آثار معماری

سانتیاگو کالاتراوا، در ۲۸ ژولای ۱۹۵۱ در شهر والنسیای کشور اسپانیا متولد شد. کالاتراوا یک نام اشرافی است که از شوالیه های قرون وسطایی اخذ شده است.خاندان کالاتراوا دارای صادرات کشاورزی گسترده ای بودند که این امر در زمان دیکتاتوری ژنرال فرانکو بسیار نادر بود و دارای وضع مالی خوبی بودند.کالاتراوا دوران ابتدایی را در والنسیا گذراند و موقعی که ۸ سال داشت به مدرسه هنر و صنعت وارد شد در آنجا مهارت‌های فرمی کشیدن و نقاشی کردن را یاد گرفت.

شما همچنین می توانید پاورپوینت بیوگرافی و آثار سانتیاگو کالاتراوا را ببینید.

در ادامه با جزئیات بیشتر زندگی سانتیاگو کالاتراوا با ما همراه باشید.

آثار سانتیاگو کالاتراوا

موزه هنر میلواکی

بدون شک ، موزه هنر ميلواکی از برجسته ترين آثار معماری وی محسوب می شود که ترکيبی متنوع و پيچيده از معماری و سازه است. در این اثر هم سقفهای مواج دیده می شود، هم پلی معلق و زیبا و هم نورپردازی های خلاقانه.

موزه هنر میلواکی کالاتراوا

شهر علم و هنر                        City of Art and Sciences 

سانتیاگو کالاتراوا : ” از آنجا که این سایت به دریا نزدیک است و والنسیا خشک، تصمیم گرفتم تا از آب به صورت انعکاس دهنده معماری به عنوان یک المان شاخص سایت استفاده کنم.”

این شهرک در بستر رود خشک شده ” Turia ” ، در میانه راه بین شهر قدیم والنسیا و ناحیه ساحلی “Nazaret ” در مساحتی حدود 350 هزار متر مربع گسترده شده است .

اين مجموعه شامل  موزه هنروعلم آسمان نما   اپرا و تماشاخانه   تفرجگاه وگردشگاه   باغ ملي و…می باشد.

شهر علم و هنر City of Art and Sciences 

تالار کنسرت تنریف _ اسپانیا (1991-2003)

به مساحت دو هکتار در مجاورت اقیانوس اطلس وبر روی پیش آمدگی اسکله ای بندر گاه تنریف واقع در جزایر قناری ساخته شده است . سالن کنفرانس تعبيه شده در كنار آب بطوری كه قسمتی روی بندرگاه و قسمتی به سمت آب رفته و شهر را به اقیانوس وصل می کند. بنای خانه‌ی اپرای تنریف برخاسته از کناره ی دریا شبیه ژست یک مجسمه که با عناصر یک پارچه ای که شدیدا به هم وابسته اند.

تالار کنسرت تنریف _ اسپانیا (1991-2003)

گالری تصاویر پاورپوینت سانتیاگو کالاتراوا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.