, , ,
کانال تلگرام معماری

پاورپوینت آسفالت و انواع آن ( رایگان )

پاورپوینت آسفالت و انواع آن، به معرفی ماده آسفالت و انواع آن همراه با ذکر مثال و کاربرد ان ها می پردازد.

پاورپوینت آسفالت و انواع آن

تعریف آسفالت

آسفالت به‌صورت عام به مایع غلیظ، شبه جامد یا جامدی اطلاق می‌شود که عمدتاً از هیدروکربن‌ها و مشتقات آنها تشکیل شده است و در کربن دی‌سولفید به‌طور کامل حل می‌شود.

انواع آسفالت

آسفالت با توجه به نحوه کاربرد و اختلاط، به سه دسته آسفالت گرم، آسفالت حفاظتی و آسفالت سرد تقسیم‌بندی می‌شود.

آسفالت گرم

آسفالت گرم به آن دسته از آسفالت‌هایی اطلاق می‌گردد، که در آن‌ها قیر و مصالح سنگی گرماگرم مخلوط شوند و گرماگرم پخش و متراکم گردند.

پاورپوینت انواع اسفالت بتنی

آسفالت گرم دارای انواع زیر می‌باشد:

1-بتون آسفالتی

این نوع از آسفالت دارای چند مجموعه اجرائی می‌باشد:

1.گرم مخلوط شونده و گرم اجرا شونده

2. این نوع مخلوط آسفالتی بتنی که گرم تهیه و گرم نیز اجرا شود تشکیل شده‌است از: قیر خالص (AC)، مصالح سنگی بد دانه بندی شده، مصالح سنگی خوب دانه بندی شده. در موقع اجرا، استفاده از میله استحکام نیز رایج می‌باشد.

3. سرد مخلوط شونده و سرد اجرا شونده

     2- رلد آسفالت

     3- آسفالت ماستیک

پروژه اسفالت - آزمایش مارشال

آسفالت حفاظتی

آسفالت‌های حفاظتی به آن دسته از مخلوط‌های قیر و مصالح سنگی اطلاق می‌شود که جهت پوشش و محافظت راه در مقابل عوامل جوی به‌کار گرفته می‌شوند. آسفالت حفاظتی باعث جلوگیری از فرسایش سطح راه‌های شنی و یا آسفالته می‌شود. این آسفالت به سهولت اجرا می‌شود و ضخامت آن معمولاً تا ۲٫۵ سانتی‌متر است.

البته آسفالت حفاظتی می‌تواند کاملاً قیر نیز باشد، که در این نوع از آسفالت حفاظتی مصالح سنگی به کار نرفته است و به نوعی آن را از مخلوط های آسفالتی نیز می‌توان جدا نمود. که هدف از ایجاد لایه حفاظتی و اختصاصا از این نوع آسفالت ایجاد یک لایه قیر بر روی مصالح سنگدانه است تا مصالح سنگی را به مخلوط آسفالتی که بعدا مورد استفاده قرار می‌گیرد بچسباند. در این نوع آسفالت نباید از قیری استفاده شود که به لایه سنگدانه نفوذ کند، اما باید آسفالت بالا را بچسباند.

پاورپوینت آسفالت و انواع ان

آسفالت سرد

آسفالت سرد (Cold Mix) به مخلوطی  از مصالح سنگی و قیر مخلوط و یا امولسیون قیر گفته می‌شود که مواد اولیه آن در دمای محیط مخلوط شوند. در برخی انواع آسفالت سرد، ممکن است قیر بر حسب ضرورت گرم شود، اما سایر مصالح بدون گرم شدن با قیر مخلوط می‌شوند.

مشخصات فایل پاورپوینت آسفالت

عنوان آسفالت و انواع آن
فرمت پاورپوینت ppt
تعداد اسلاید 27 اسلاید
حجم  1 مگابایت

بخش دانلود

برای دانلود پاورپوینت آسفالت بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دانلود- کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.